تبلیغات
فصلی تازه - چگونه شکلات تلخ باعث کاهش استرس می شود.
اطلاعیه ها
چگونه شکلات تلخ باعث کاهش استرس می شود.
تاریخ ایجاد مطلب : دوشنبه 9 اسفند 1389.:نویسنده: رضا


تحقیقات جدید نشان میدهد در دنیای امروز که میزان استرس در بین مردم جهان بسیار بالاس تکه ی کوچک شکلات تلخ در کاهش استرس نقش بسیار زیادی دارد.

تحقیقات به طور دقیق نشان میدهد مواد تشکیل دهنده شکلات های تلخ سبب کاهش هرمون استرس در بدن میشود و در هنگام عصبانیت از ترشح مقدار زیاد آن جلوگیری میکند.

این تحقیق بر روی گروهی از مردان و زنان صورت گرفته است و در این تحقیق هر روز صبح و عصر مقدار کمی از شکلات تلخ به آنها داده شده است. در مدت دو هفته دسته ای از زنان و مردان که از استرس رنج میبرند به حالت نرمال بازگشتند و میزان هرمون استرس در بدن آنها ومورد بررسی قرار گرفت و مقدار آن نیز به حد نرمال رسیده بود ، این تحقیق در مجله علمی Proteome Research reports به چاپ رسیده است.

به گقته ی یکی از محقیقان Sunil Kochhar مصرف روزانه مقدار کم شکلات تلخ باعث بهتر انجام شدن فعالیت های بدن و سوخت و ساز آن میشود. وی گفت به یاد داشته باشید که درمان بیماری استرس در تمامی سنین بسیار مهم است چرا که استرس یکی از مهمترین دلایل بیماری های بسیار خطرناک است.

همچنین به گفته این محقق: شکلات تلخ سبب جلوگیری از لختگی خون میشود و به جریان خون در قلب کمک چشمگیری میکند، محققان به تازگی دریافته اند که شکلات تلخ به بیمارانی که از دیابت رنج میبرند برای کنترل مقدار قند خون نیز کمک میکند.

این درحالی است که به یاد داشته باشید ، شکلات حاوی مقدار زیادی چربی است و اگر رژیم غذایی مناسبی برای خود دارید و فعالیت بدنی و فیزیکی به اندازه کافی انجام میدهید میتوانید روزانه تنها مقدار کمی شکلات تلخ برای از بین رفتن استرس مصرف کنید.

موضوع: علمی , 
برچسب: چگونه شکلات تلخ باعث کاهش استرس می شود ,  علمیچگونه شکلات تلخ باعث کاهش استرس می شود , 
نظرات ()